انواع پیچ های کلی در تحلیل شبکه GIS

سلام وقت بخیر

پیچ های کلی براساس زوایای پیچ به ۴ طبقه اصلی رده­ بندی می­ شوند.

  • پیچ­ های مستقیم
  • پیچ های معکوس
  • پیچ های راست
  • پیچ های چپ

وسیله نقلیه ­ای که از یک تقاطع می­ گذرد باید یکی از این ۴ نوع پیچ (گردش) را انجام می دهد.

برای نشان دادن چگونگی طبقه بندی یک پیچ به یکی از این ۴ نوع پیچ، با نمودارهای زیر پیکان های سفیدی دارند که نشان دهنده حرکت یک وسیله نقلیه از تقاطع است. نمودار کلوچه­ ای که از جعبه ابزار Global Turn Delay Evaluator گرفته شده طوری جهت ­دار شده که وسیله نقلیه از مرکز ناحیه قرمز رنگ در پایین دایره به یک تقاطع نزدیک می­ شود. هنگامی که زاویه پیچ از یک لبه به لبه دیگر، وسیله نقلیه را به سمت ناحیه آبی رنگ متوجه می­ کند وسیله ­نقلیه یک پیچ چپ را انجام داده است. هنگامی که زوایای وسیله نقلیه به سمت ناحیه سبز رنگ است، یک پیچ مستقیم را انجام داده است، نواحی زرد و قرمز به ترتیب پیچ­ های راست و معکوس ­اند.

تغییر زوایایی که پیچ­ ها را طبقه­ بندی می ­کنند امکان­پذیر است. بطور مثال، می­توانید براز پیچ­ های مستقیم را باریک کرده و براز پیچ ­های معکوس را عریض کنید که بالطبع بر برازهای پیچ راست و چپ تاثیر می­ گذارد. با این کار، پیکان هایی که پیچ ­های مستقیم و راست و نمودارهای فوق را نمایش می­ دهند، متقابلاً به پیچ­ های چپ و معکوس درنمودارهای زیر مجدداً طبقه ­بندی می­ شوند.

 از آنجایی که طبقه بندی پیچ می ­تواند تغییر کند، Penalty پیچ نیز می­ تواند تغییر کند. بطور نمونه، پیچ مستقیم اولیه ممکن است تنها ۲ ثانیه Penalty داشته باشد درحالی که همین پیچ که به عنوان پیچ چپ در دومین نمودار مجدداً طبقه ­بندی شده ممکن است Penalty ۵ ثانیه­ ای داشته باشد.

[۱] wedge

معرفی و کاربرد پیچ ها شبکه GIS

پیچ­ ها براساس پایگانی­ ها

مدت زمانی که برای طی کردن یک تقاطع نیاز است، اغلب بستگی به حجم ترافیک عرضی دارد، بعلاوه، حجم ترافیک احتمالاً با پایگانی­ های جاده ارتباط دارد. بطور نمونه، یک پیچ چپ از یک جاده محلی به سمت یک جاده فرعی، عموماً مستلزم منتظر شدن برای رفع ترافیک یا چراغ راهنمایی است که جاده فرعی را راه بدهد. در عین حال، پیچ ­های چپ از جاده­ های محلی به سمت جاده ­های محلی دیگر، تمایل به تاخیر کوتاه ­تری دارند زیرا ترافیک عرضی کمتری وجود دارد و معمولاً تنها یک تابلوی ایستموجود است.

اگر شبکه شما از پایگانی استفاده می ­کند، ارزیاب تاخیری پیچ کلی قادر به مدل­سازی پنالتی­ های پیچ با جزئیات بیشتر است آن هم با رده­ بندی پیچ ­ها بر اساس اینکه آیا ۲ جاده ­ای که متقاطع­ اند، جاده محلی، فرعی یا اصلی است و یا هر نوع ترکیبی از آن هاست. بنابراین می­ توانید انتخاب کنید که به پیچ­ های چپ از جاده­ های محلی به جاده ­های فرعی، پنالتی ۱۰ ثانیه­ ای بدهید در حالیکه به پیچ­ های چپ از جاده­ های محلی به جاده ­های فرعی، پنالتی ۲ ثانیه­ ای بدهید.

ارزیاب تاخیری پیچ کلی تنها با ۳ نوع کلاس جاده ­ای کار می­ کند چرا که استفاده هرچه بیشتر باعث ایجاد ترکیبات پیچی بیش از حدی می­ شود. به همین دلیل، و بدلیل اینکه بیش از ۳ تراز پایگانی می ­تواند در یک مجموعه داده شبکه وجود داشته باشد، ارزیاب تاخیری پیچ کلی نیاز دارد که شما پایگانی­ ها را به ۳ کلاس جاده ­ای گروه ­بندی کنید: محلی، فرعی و اصلی.

با کلیک کردن دکمه Road Classes که روی جعبه ابزار Global Turn Delay Evaluator است می­ توانید پایگانی­ ها را طبقه­ بندی کنید.

هنگامیکه شبکه­ تان از پایگانی­ ها استفاده نمی­ کند، تمام پیچ­ ها، قسمتی از یک کلاس عارضه در نظر گرفته می­ شوند: یعنی جاده ­های محلی.

دانلود فیلم آموزشی تحلیل شبکه GIS

آسام

آکادمی سامانه اطلاعات مکانی یک مرجع تخصصی و کاربردی برای آموزشهای GIS و RS است.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*