واکاوی فرآورده پوشش گیاهی سنجنده مودیس

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”no” min_height=”” hover_type=”none” link=””][fusion_text]

واکاوی فرآورده پوشش گیاهی سنجنده مودیس

سنجنده مودیس همانطور که قبلاً گفته شد، دارای فرآورده های مختلفی است که می توان در مطالعات علوم زمین از آن ها استفاده نمود. از جمله این موارد می توان به فرآورده پوشش گیاهی سنجنده مودیس اشاره کرد که برای سرتاسر سطح زمین به صورت میانگین ۱۶ روزه و ماهانه تهیه شده است.

اما برای یادآوری ذکر می کنیم که سنجنده مودیس بر روی دو ماهواره تررا Terra و آکووا Aqua قرار گرفته که وظیفه گردآوری اطلاعات از سطح زمین را برعهده دارد.

اما فرآورده پوشش گیاهی با کدهای MOD13A1 و MOD13A2 و MOD13A3  و MOD13C1 و MOD13C2 و MOD13Q1 در دسترس عموم قرار گرفته است.

فرآورده های پوشش گیاهی سنجنده مودیس

فرآورده MOD13A1

این فرآورده داده های پوشش گیاهی را در تفکیک زمانی میانگین ۱۶ روزه تهیه شده است که از فوریه ۲۰۰۰ تاکنون اطلاعات را برای کل کره زمین آماده کرده است. سیستم تصویر این فرآورده به صورت سینوسی است و فرمتی که برای آن در نظر گرفته شده است، HDF می باشد. توان تفکیک مکانی این فرآورده ۵۰۰ در ۵۰۰ متر است. شاخص های NDVI و EVI این فرآورده به صورت آماده برای کاربران بارگزاری شده است.

فرآورده MOD13A2

این فرآورده داده های پوشش گیاهی را در تفکیک زمانی میانگین ۱۶ روزه تهیه شده است که از فوریه ۲۰۰۰ تاکنون اطلاعات را برای کل کره زمین آماده کرده است. سیستم تصویر این فرآورده به صورت سینوسی است و فرمتی که برای آن در نظر گرفته شده است، HDF می باشد. توان تفکیک مکانی این فرآورده ۱۰۰۰ در ۱۰۰۰ متر است. شاخص های NDVI و EVI این فرآورده به صورت آماده برای کاربران بارگزاری شده است.

فرآورده MOD13A3

این فرآورده داده های پوشش گیاهی را در تفکیک زمانی میانگین ماهانه تهیه شده است که از فوریه ۲۰۰۰ تاکنون اطلاعات را برای کل کره زمین آماده کرده است. سیستم تصویر این فرآورده به صورت سینوسی است و فرمتی که برای آن در نظر گرفته شده است، HDF می باشد. توان تفکیک مکانی این فرآورده ۱۰۰۰ در ۱۰۰۰ متر است. شاخص های NDVI و EVI این فرآورده به صورت آماده برای کاربران بارگزاری شده است.

فرآورده MOD13C1

این فرآورده داده های پوشش گیاهی را در تفکیک زمانی میانگین ماهانه تهیه شده است که از فوریه ۲۰۰۰ تاکنون اطلاعات را برای کل کره زمین آماده کرده است.سیستم مختصات آن جغرافیایی است و فرمتی که برای آن در نظر گرفته شده است، HDF می باشد. توان تفکیک مکانی این فرآورده ۵۶۰۰ در ۵۶۰۰ متر یا ۰٫۰۵ در ۰٫۰۵ درجه است. شاخص های NDVI و EVI این فرآورده به صورت آماده برای کاربران بارگزاری شده است.

فرآورده MOD13C2

این فرآورده داده های پوشش گیاهی را در تفکیک زمانی میانگین ۱۶ روزه تهیه شده است که از فوریه ۲۰۰۰ تاکنون اطلاعات را برای کل کره زمین آماده کرده است.سیستم مختصات آن جغرافیایی است و فرمتی که برای آن در نظر گرفته شده است، HDF می باشد. توان تفکیک مکانی این فرآورده ۵۰۰ در ۵۰۰ متر است. شاخص های NDVI و EVI این فرآورده به صورت آماده برای کاربران بارگزاری شده است.

فرآورده MOD13Q1

این فرآورده داده های پوشش گیاهی را در تفکیک زمانی میانگین ۱۶ روزه تهیه شده است که از فوریه ۲۰۰۰ تاکنون اطلاعات را برای کل کره زمین آماده کرده است. سیستم تصویر این فرآورده به صورت سینوسی است و فرمتی که برای آن در نظر گرفته شده است، HDF می باشد. توان تفکیک مکانی این فرآورده ۲۵۰ در ۲۵۰ متر است. شاخص های NDVI و EVI این فرآورده به صورت آماده برای کاربران بارگزاری شده است.

[/fusion_text][fusion_woo_shortcodes][/fusion_woo_shortcodes][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]
برچسب‌ها:
آسامآسام

پیش به سوی قله...

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها